Aktuality

Aktuality

Dar hasičům: město zaplatilo seskokovou matraci, vrtací stroj na beton a další techniku

28.01.2021
Dlouhodobou velmi dobrou spolupráci města Olomouce a HZS Olomouckého kraje dnes potvrdili zástupci obou organizací předáním nového vybavení na požární stanici v Olomouci. Profesionální hasiči od města obdrželi jako každý rok finanční dar, za který tentokrát pořídili nové technické vybavení: seskokovou matraci, telemetrický systém měření náklonu stavebních konstrukcí a sadu na korunkové vrtání s diamantovým vrtacím strojem.

Olomouc darovala hasičům ze Štěpánova hasičský vůz

22.01.2021
Starší, ale plně funkční hasičský dopravní automobil VW transportér dnes věnovalo město Olomouc sboru dobrovolných hasičů ve Štěpánově. Štěpánovští hasiči projevili už dříve o auto z Olomouce zájem. Vůz doposud sloužil dobrovolným hasičům ze sboru Olomouc - Topolany.

Varovný a informační systém startuje! Je srozumitelný a může zachraňovat lidské životy

13.01.2021
Na Radíkově začal ve středu 13. ledna zkušební provoz nového městského varovného a informačního systému. Ten přinese Olomoučanům moderní a výrazně flexibilnější možnost informování jak v případě krizové situace, tak v případě potřeby rozšířit mezi občany co nejrychleji nějakou praktickou informaci. Je srozumitelnější než hlášení starého rozhlasu, navíc jej lze používat v různých modifikacích jako rozhlas pro celé město, konkrétní čtvrť nebo dokonce jen pro určitou ulici.

Kačena a Sylvinka: hasiči mají nové zásahové vozy

09.12.2020
Dva nové automobily dostaly dnes jednotky sboru dobrovolných hasičů Topolany a Chomoutov. Záměr vybavit novými auty všechny olomoucké dobrovolnické jednotky se tak blíží do úspěšného finále, k úplné obnově vozového parku chybí už jen jeden sbor.

Dobrovolní hasiči získali nové vybavení a techniku

25.11.2020
Olomoučtí hasiči mají novou zásahovou techniku a vybavení. Město Olomouc jim je pořídilo za využití dotačních prostředků Olomoucké kraje a Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru.

Do boje s pandemií nasadili hasiči mobilní odběrový tým

26.10.2020
Mobilní odběrový tým COVID-19 posílá do akce Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. Vyslání iniciovalo operační a informační středisko Generálního ředitelství HZS ČR. V regionu funguje od pondělí 26. října.

Hladina Moravy v Olomouci kulminuje, řeka Bystřice už nehrozí

16.10.2020
Díky tomu, že ve čtvrtek a v pátek přestalo pršet či pršelo jen velmi málo, dochází v oblasti povodí horní Moravy ke kulminaci nebo k poklesu hladiny řeky Moravy a jejich přítoků. Pokud se silná srážková činnost neobnoví, měla by už situace být dobrá.

Povodňový štáb situaci kontroluje. Hladina bude ještě stoupat, ale srážky by už měly ustávat

15.10.2020
V noci na čtvrtek byl v Olomouci vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity. Už půl hodiny před půlnocí dosáhla hladina řeky Moravy na Nových sadech výšky 390 centimetrů. Ve středu večer byla uzavřena komunikace „Myší díra“ na obou stranách řeky Bystřice. Stavební firmy, které pracují na protipovodňových opatřeních v centru města, vyklidily koryto řeky. Od sedmi hodin ráno jednala na radnici povodňová komise.
© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster