Aktuality

Aktuality

Město podporuje hasiče, přispělo na pořízení záchranné seskokové matrace

25.09.2020
Pomáhá při záchraně životů, konkrétně tam, kde hasiči nemohou použít výškovou techniku. Řeč je o záchranné seskokové matraci, kterou pro hasiče Olomouckého kraje pořídilo město. Celkem 360 tisíc korun směřuje na vybavení jednotky na požární stanici Olomouc. Pro peněžitý dar zvedli ruku radní i olomoučtí zastupitelé.

Olomouc pomohla postiženým obcím materiálně i finančním darem

03.07.2020
Olomouc se přidala k pomoci obcím, zasaženým v červnu přívalovými dešti a náhlými povodněmi. Město nejprve poskytlo materiální i fyzickou pomoc s odklízením následků pohromy. Díky souhlasu zastupitelstva mohlo přidat také finanční dar ve výši 100 tisíc korun.

Dobrovolní hasiči pomáhají městu, to jim zase zajistí lepší vybavení

29.04.2020
Hasí požáry, vyjíždějí k nehodám, kontrolují, učí děti a navíc velmi pomáhají i při současné krizi, způsobené pandemií. Dobrovolní hasiči jsou pro město Olomouc nepostradatelní. Městská rada se nyní seznámila s výroční zprávou dobrovolných hasičů města Olomouce a rozhodla také o další pomoci pro dva z olomouckých sborů. Město na systematickou pomoc všem sborům dobrovolných hasičů dlouhodobě dbá.

Krizový štáb rozhodne o podobě provozu magistrátu

23.03.2020
Krizový štáb ORP Olomouc bude zítra, tedy v úterý 24. března, rozhodovat o případném pokračování uzavření Magistrátu města Olomouce a jeho délce. Krizový štáb bude také rozhodovat o způsobu vyřizování neodbytných záležitostí.

Ministerstvo radí, jak správně používat ochranné roušky

23.03.2020
Na základě pokynů Světové zdravotnické organizace zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví ČR pokyny, jak se chovat v době ohrožení novým typem koronaviru. Smyslem těchto kroků je minimalizovat riziko nákazy a zpomalení šíření viru.
© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster