Aktuality

Aktuality

Do garáže olomouckých hasičů přibude nové terénní auto

13.10.2021
Velkou pomoc zejména pro pohyb v těžce sjízdném terénu bude pro olomoucké hasiče znamenat nový terénní osobní automobil, který se chystají pořídit. Finanční prostředky na jeho nákup poskytne Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje město Olomouc. Částku 1,4 milionu korun na svém posledním jednání schválila Rada města Olomouce.

Olomoučtí hasiči dostali novou cisternu Valerii a také ocenění za pomoc v době covidu

17.09.2021
Nová moderní cisterna, čestné stuhy a velké poděkování. Tyto benefity získali v pátek odpoledne dobrovolní hasiči na Horním náměstí v Olomouci. Od zástupců města převzali zcela nový cisternový automobil, který se stane součástí výjezdu jednotky SDH Olomouc-Chválkovice. Hasiči současně obdrželi pochvalu a poděkování za nasazení při zvládání pandemie covidu. Za posledních pět let dalo město dobrovolným hasičům sedm dopravních aut, dva speciální technické automobily, člun, mnoho dalšího vybavení a také dvě nové hasičské zbrojnice.

Olomouc se chce rozloučit s prázdninami vesele a kreativně

30.08.2021
Mnohaletou tradicí je Rozloučení s prázdninami, které se v Olomouci koná vždy v poslední prázdninový den na Horním náměstí. I letos bude celé odpoledne 31. srpna patřit prostor před radnicí především dětem. Spolu s odborem ochrany magistrátu ho připravují olomoučtí dobrovolní hasiči a policisté.

Nefunkční přečerpávací stanice byla hrozbou pro Nové Sady. Teď ji převzalo a opravuje město

27.07.2021
Po intenzivních deštích posledních dvou nocí provedli olomoučtí dobrovolní hasiči z Holice havarijní čerpání vody z nefunkční přečerpávací stanice, která je součástí dešťové kanalizace odvodňující Dolní Novosadskou ulici. „Jedná se o preventivní opatření, abychom předešli zaplavení této ulice. V minulosti k němu už několikrát došlo,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Major, který má olomoucké jednotky dobrovolných hasičů ve své kompetenci.

Noční vítr vyvracel stromy, buďte opatrní

30.06.2021
Bouřky se silným větrem, které se v noci na dnešek od západu prohnaly velkou částí republiky, po sobě zanechaly nebezpečné následky. Všude po městě vítr vyvracel stromy, lámal větve. Odborníci proto upozorňují: buďte opatrní a minimálně během dneška se nezdržujte nikde pod stromy, hrozí pády ulámaných větví.

Hasiče zaměstnal požár u Klášterního Hradiska

25.06.2021
Zásah u požáru nedaleko Klášterního Hradiska v městské části Černovír zaměstnal v pátek odpoledne olomoucké hasiče. Záchranným složkám asistovali městští strážníci a situaci na místě prověřil primátor.

Pomoc z Olomouce míří na jižní Moravu

25.06.2021
Ničivé tornádo, které se prohnalo obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku, za sebou nechalo obrovské škody. Česká republika se spojuje a na místo posílá všemožnou pomoc. Svým dílem chce přispět i město Olomouc. Rada města Olomouce dnes dopoledne schválila uvolnění částky půl milionu korun, kterou město pošle na pomoc zasaženým obcím.

Dobrovolní hasiči získají nové vybavení, zásahovou techniku a speciální automobil

18.06.2021
Novou techniku a vybavení získají i letos olomoučtí dobrovolní hasiči. Půjde o nové dýchací přístroje, defibrilátor, vyprošťovací zařízení, reflektory a mnoho dalšího. „K pořízení této nové techniky a vybavení město využije dotační prostředky Olomouckého kraje a Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru a významnou část samozřejmě budeme financovat z rozpočtu města Olomouce,“ uvedl náměstek primátora Martin Major.
© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster