Aktuality

Aktuality

Do boje s pandemií nasadili hasiči mobilní odběrový tým

26.10.2020
Mobilní odběrový tým COVID-19 posílá do akce Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. Vyslání iniciovalo operační a informační středisko Generálního ředitelství HZS ČR. V regionu funguje od pondělí 26. října.

Hladina Moravy v Olomouci kulminuje, řeka Bystřice už nehrozí

16.10.2020
Díky tomu, že ve čtvrtek a v pátek přestalo pršet či pršelo jen velmi málo, dochází v oblasti povodí horní Moravy ke kulminaci nebo k poklesu hladiny řeky Moravy a jejich přítoků. Pokud se silná srážková činnost neobnoví, měla by už situace být dobrá.

Povodňový štáb situaci kontroluje. Hladina bude ještě stoupat, ale srážky by už měly ustávat

15.10.2020
V noci na čtvrtek byl v Olomouci vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity. Už půl hodiny před půlnocí dosáhla hladina řeky Moravy na Nových sadech výšky 390 centimetrů. Ve středu večer byla uzavřena komunikace „Myší díra“ na obou stranách řeky Bystřice. Stavební firmy, které pracují na protipovodňových opatřeních v centru města, vyklidily koryto řeky. Od sedmi hodin ráno jednala na radnici povodňová komise.

Zdravotně postižení budou v bezpečí, město darovalo respirátory

02.10.2020
S žádostí o pomoc při zajištění kvalitních respirátorů se na město Olomouc obrátila Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP). Jejich žádost se v Radě města Olomouce setkala s pozitivní odezvou. „Vyhovět takové žádosti bylo samozřejmostí! Právě proto, abychom mohli pomoct potřebným, jsme také tyto ochranné pomůcky zajišťovali,“ konstatoval Martin Major, náměstek primátora, do jehož gesce spadá oblast ochrany obyvatel.

Město podporuje hasiče, přispělo na pořízení záchranné seskokové matrace

25.09.2020
Pomáhá při záchraně životů, konkrétně tam, kde hasiči nemohou použít výškovou techniku. Řeč je o záchranné seskokové matraci, kterou pro hasiče Olomouckého kraje pořídilo město. Celkem 360 tisíc korun směřuje na vybavení jednotky na požární stanici Olomouc. Pro peněžitý dar zvedli ruku radní i olomoučtí zastupitelé.

Olomouc pomohla postiženým obcím materiálně i finančním darem

03.07.2020
Olomouc se přidala k pomoci obcím, zasaženým v červnu přívalovými dešti a náhlými povodněmi. Město nejprve poskytlo materiální i fyzickou pomoc s odklízením následků pohromy. Díky souhlasu zastupitelstva mohlo přidat také finanční dar ve výši 100 tisíc korun.

Dobrovolní hasiči pomáhají městu, to jim zase zajistí lepší vybavení

29.04.2020
Hasí požáry, vyjíždějí k nehodám, kontrolují, učí děti a navíc velmi pomáhají i při současné krizi, způsobené pandemií. Dobrovolní hasiči jsou pro město Olomouc nepostradatelní. Městská rada se nyní seznámila s výroční zprávou dobrovolných hasičů města Olomouce a rozhodla také o další pomoci pro dva z olomouckých sborů. Město na systematickou pomoc všem sborům dobrovolných hasičů dlouhodobě dbá.
© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster