Aktuality >> Výstrahy ČHMÚ

Aktuality

Meteorologové opět varují: Neděle bude v Olomouci a okolí bouřlivá!

31.07.2021
Český hydrometeorologický ústav vydal výstražnou informaci na nebezpečí vzniku velmi silných bouřek, které mohou být doprovázeny přívalovými srážkami s úhrny okolo 50 mm a nárazy větru kolem 90 km/h. Platnost výstrahy pro Olomouc je určena na neděli 1. srpna od 9 do 18 hodin. Podle meteorologů je riziko silných bouřek tentokrát velmi vysoké.

Povodně na Jesenicku Olomouc neohrozí

19.07.2021
V souvislosti s nedělními povodněmi na Jesenicku se nárůst hladiny řeky Moravy v Olomouci a na jejích přítocích neočekává. Výšku hladin totiž výrazně neovlivní. Město do postižené oblasti poslalo pomoc.

Výstraha meteorologů: v noci přijdou silné bouřky a krupobití. Hrozí ale i požáry

08.07.2021
Noc ze čtvrtka na pátek může přinést nebezpečné výkyvy počasí. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na velmi silné bouřky s přívalovými srážkami s lokálními úhrny kolem 50 milimetrů, které může doprovázet silný vítr s nárazy kolem 90 km/h a kroupami větších rozměrů. Tato výstraha platí pro Olomoucký kraj, a to od čtvrtka 8. července od 17 hodin do pátku 9. července do 6 hodin.

Na Moravu míří další silné bouřky a krupobití

29.06.2021
Silné bouřky s úhrny srážek ojediněle až 30 mm, doprovázené kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h – tak zní aktuální varování Českého hydrometeorologického ústavu. Platnost výstrahy je od úterý 29. června 2021 od 18 hodin do středy 30. června 2021 do 6 hodin ráno.

Meteorologové varují před silnými bouřkami

24.06.2021
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před velmi silnými bouřkami s možností přívalových srážek. Varování pro Olomoucký kraj platí od čtvrtečního podvečera do páteční šesté hodiny ranní. Na širším území Olomouce sice meteorologové nepředpokládají dosažení povodňových stavů, ale očekávají škody na majetku, výpadky v energetice a problémy v dopravě.

Meteorologové: Pozor, očekáváme déšť a silné bouřky!

12.05.2021
Teplé letní počasí během dnešního dne skončí. Český hydrometeorologický ústav již vydal výstrahu na silné bouřky, které může doprovázet silný jihovýchodní vítr s nárazy nad 65 km/h. Tato výstraha platí i pro Olomoucký kraj, a to od středy 12. května od 13 hodin.

Déšť a tání sněhu mohou mírně zvedat hladiny řek

26.02.2021
S výhledem na očekávaný vývoj počasí upozorňují meteorologové na možný nárůst hladiny řeky Moravy. Ta by se mohla přiblížit k 1. stupni povodňové aktivity, jeho překročení se však neočekává. Vlivem dešťových srážek a tání sněhu na hřebenech hor totiž zaznamenaly toky v povodí horní Moravy pozvolné vzestupy.

Hladina Moravy v Olomouci kulminuje, řeka Bystřice už nehrozí

16.10.2020
Díky tomu, že ve čtvrtek a v pátek přestalo pršet či pršelo jen velmi málo, dochází v oblasti povodí horní Moravy ke kulminaci nebo k poklesu hladiny řeky Moravy a jejich přítoků. Pokud se silná srážková činnost neobnoví, měla by už situace být dobrá.
© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster