Aktuality

Aktuality

Varovný a výstražný systém přinese Olomouci bezpečnost i lepší informování obyvatel

04.07.2019
V Olomouci, konkrétně na Nových Sadech, začala realizace největší proměny městského informačního a výstražného systému. Po jeho dokončení za přibližně tři roky bude mít město velmi účinný, moderní a jednotný varovný a výstražný systém, pokrývající celou plochu města. Půjde o nejmodernější řešení v rámci České republiky.

Pozor na parkování pod stromy, varují odborníci

01.07.2019
Pondělní silná bouřka s přívalovým deštěm a krupobitím mohla ovlivnit i stav některých stromů na území města. Odbor ochrany proto varuje, aby řidiči pro jistotu raději neparkovali svá vozidla pod stromy.

Chválkovičtí hasiči se stěhují do nového. Po roce se dočkali perfektní zbrojnice

21.06.2019
Nová a všem praktickým potřebám odpovídající zbrojnice teď bude sloužit dobrovolným hasičům ve Chválkovicích. Ve Stejskalově ulici poblíž fotbalového hřiště a hřbitova se začalo stavět před rokem v červnu a už nyní se hasiči mohli přestěhovat do nového. Stavba nové zbrojnice byla vyvrcholením snahy města pomoci zdejší jednotce dobrovolných hasičů.

Pro bezpečí obyvatel: Město opět pomáhá záchranářům a hledá i sponzory

14.05.2019
Bezpečnější domácnosti seniorů či jiných znevýhodněných obyvatel města a lepší vybavení sanitek a policejních vozů. Další prostředky z rozpočtu města se stěhují ke složkám, které zajišťují bezpečí Olomoučanů a co nejrychlejší pomoc v případě zdravotních či bezpečnostních problémů. Město navíc začíná s projektem, který by měl zapojit do dění i sociálně odpovědné firmy z regionu.

Hasiči radí: Nebezpečí proměnlivosti počasí

09.05.2019
Jarní měsíce jsou často charakteristické proměnlivostí počasí, kdy se střídají přívalové srážky s horkým, téměř letním počasím, kdy několik po sobě jdoucích dní nezaprší. Oba extrémní klimatické jevy přináší nebezpečí, a to buď lokální záplavy (povodně) nebo extrémní sucho. Abyste se na tyto jevy dokázali připravit,

Tři desítky úředníků a dobrovolných hasičů darovaly na jaře krev

25.04.2019
V průběhu března a dubna opět proběhla společná akce Magistrátu města Olomouce a transfuzního oddělením Fakultní nemocnice Olomouc na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve. Akce se zúčastnily tři desítky zaměstnanců magistrátu a dobrovolných hasičů, mezi nimi šest prvodárců. Akce opět napomohla náboru nových bezpříspěvkových dárců a pomohla doplnit zásoby krve potřebné pro nemocné z Olomouce i širokého okolí. Dárcovství krve má výraznou podporu vedení radnice.

Dobrovolní hasiči i provozovatel monitorovací sítě si přišli pro dotace

25.04.2019
Zástupci dobrovolných i profesionálních hasičů, záchranáři či tvůrce unikátního meteorologického monitorovacího systému si přišli na radnici pro podporu. Smlouvy o přidělení dotace z programu Ochrana obyvatel s nimi podepisoval náměstek primátora Martin Major a vedoucí odboru ochrany Jan Langr.
© Statutární město Olomouc