Aktuality

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Město podpořilo aktivity hasičů a policie

17.03.2017
Profesionální hasiči, sbory dobrovolných hasičů a Městská policie Olomouc i letos obdrží dotační podporu z rozpočtu města Olomouce. Zástupce těchto složek přijal na radnici za účelem podpisu smluv náměstek primátora Martin Major.

Zapojte se do jarního úklidu potoků a řek

14.03.2017
Státní podnik Povodí Moravy a dobrovolníci připravují již čtvrtý ročník úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“, která se uskuteční od konce března do půlky dubna 2017.

Olomouc chce pořídit nejmodernější varovný a informační systém

09.03.2017
O zásadní modernizaci varovného a informačního systému pro město Olomouc rozhodovala včera městská rada. Radní schválili záměr pokračovat ve zpracování dokumentace k projektu a v přípravě žádosti o dotaci z operačního programu Životní prostředí. Pokud bude žádosti vyhověno, může město získat na realizaci nejmodernějšího systému varování obyvatel sedmdesátiprocentní dotaci.

Vodohospodáři zasahovali na několika místech, situaci mají pod kontrolou

22.02.2017
Oteplení a déšť zvedly hladiny řek v povodí Moravy. Na některých místech voda dosáhla povodňových stupňů. Vodohospodáři z Povodí Moravy, s.p. zasahovali s pomocí mechanizace na několika místech, kde ledové kry ucpaly koryta řek. Situaci mají pod kontrolou a riziková místa monitorují.

Upozornění: nebezpečí pádu sněhových převisů ze střech

02.02.2017
Vzhledem k současnému charakteru počasí, kdy dochází k postupnému oteplování a střechy domů a dalších objektů jsou zasypány vrstvami sněhu, upozorňujeme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti vzhledem k nebezpečí, které hrozí možností nekontrolovaných pádů sněhových převisů ze střech.

Požární hlásiče a detektory nebezpečných plynů pomohou dalším handicapovaným

25.01.2017
Již třetím rokem bude město Olomouc pokračovat v úspěšném projektu, v rámci kterého instaluje požární hlásiče a detektory plynu do bytů zdravotně znevýhodněných spoluobčanů. Poté, co tato zařízení dostali zájemci z řad seniorů a zrakově postižených, se nyní projekt soustředí na osoby s těžkým zdravotním postižením.
© Statutární město Olomouc