Aktuality

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Pro bezpečí obyvatel: Město opět pomáhá záchranářům a hledá i sponzory

14.05.2019
Bezpečnější domácnosti seniorů či jiných znevýhodněných obyvatel města a lepší vybavení sanitek a policejních vozů. Další prostředky z rozpočtu města se stěhují ke složkám, které zajišťují bezpečí Olomoučanů a co nejrychlejší pomoc v případě zdravotních či bezpečnostních problémů. Město navíc začíná s projektem, který by měl zapojit do dění i sociálně odpovědné firmy z regionu.

Hasiči radí: Nebezpečí proměnlivosti počasí

09.05.2019
Jarní měsíce jsou často charakteristické proměnlivostí počasí, kdy se střídají přívalové srážky s horkým, téměř letním počasím, kdy několik po sobě jdoucích dní nezaprší. Oba extrémní klimatické jevy přináší nebezpečí, a to buď lokální záplavy (povodně) nebo extrémní sucho. Abyste se na tyto jevy dokázali připravit,

Tři desítky úředníků a dobrovolných hasičů darovaly na jaře krev

25.04.2019
V průběhu března a dubna opět proběhla společná akce Magistrátu města Olomouce a transfuzního oddělením Fakultní nemocnice Olomouc na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve. Akce se zúčastnily tři desítky zaměstnanců magistrátu a dobrovolných hasičů, mezi nimi šest prvodárců. Akce opět napomohla náboru nových bezpříspěvkových dárců a pomohla doplnit zásoby krve potřebné pro nemocné z Olomouce i širokého okolí. Dárcovství krve má výraznou podporu vedení radnice.

Dobrovolní hasiči i provozovatel monitorovací sítě si přišli pro dotace

25.04.2019
Zástupci dobrovolných i profesionálních hasičů, záchranáři či tvůrce unikátního meteorologického monitorovacího systému si přišli na radnici pro podporu. Smlouvy o přidělení dotace z programu Ochrana obyvatel s nimi podepisoval náměstek primátora Martin Major a vedoucí odboru ochrany Jan Langr.

Soutěž Olomouckých listů už zná výherce! Odnesli si hasicí spreje

25.04.2019
Předcházet požárům je vždycky lepší než je dodatečně hasit. „Nejlepší požár je ten, který vůbec nevznikne. Prevenci a informovanost lidí bereme jako velmi důležitou součást protipožární ochrany v Olomouci. Právě proto také pořádáme podobné akce, jako byla soutěž v Olomouckých listech,“ uvedl Martin Major, náměstek primátora, který má ochranu obyvatel na starosti.

Hasiči radí: Nebezpečí při pálení čarodějnic

17.04.2019
Poslední dubnový večer je odnepaměti spojen s pálením čarodějnic. Neopatrnost při těchto oslavách bohužel každoročně způsobuje požáry a také zranění. Kromě vlastní lidské neopatrnosti hraje rozhodující roli počasí. Sucho a teplo výrazně zvyšují riziko požárů vysušených porostů v přírodním prostředí, stačí např. drobný nedopalek cigarety a dojde k požáru. 

Město rozdělí dotace dobrovolným hasičům a zdravotním i hasičským záchranářům

10.04.2019
Dotační podporu na celkem šestatřicet akcí, které připravují zejména dobrovolní hasiči, schválila na pondělním jednání Rada města Olomouce. Mezi dotacemi jsou i dvě větší částky nad 50 tisíc korun, jedna pro Zdravotnický záchranný sbor a druhá pro hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, jejich uvolnění musí schválit ještě zastupitelstvo.
© Statutární město Olomouc