Aktuality

Aktuality

Střelba a mnoho zraněných. Do cvičení se zapojili hasiči, policisté, zdravotníci město i kraj

30.10.2019
Rozsáhlé cvičení rozehrál ve středu v Olomouci Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje a složky integrovaného záchranného systému. V taktické části cvičení simulovali hned tři mimořádné situace; železniční nehodu s velkým počtem zraněných, útok střelce a následně rozsáhlý výpadek elektrické energie na území města. Cvičení ve středu na část dopoledne ochromilo ulici Tomkovu v Hejčíně. Policisté museli odklánět dopravu.

Varovný a výstražný systém přinese Olomouci bezpečnost i lepší informování obyvatel

04.07.2019
V Olomouci, konkrétně na Nových Sadech, začala realizace největší proměny městského informačního a výstražného systému. Po jeho dokončení za přibližně tři roky bude mít město velmi účinný, moderní a jednotný varovný a výstražný systém, pokrývající celou plochu města. Půjde o nejmodernější řešení v rámci České republiky.

Pozor na parkování pod stromy, varují odborníci

01.07.2019
Pondělní silná bouřka s přívalovým deštěm a krupobitím mohla ovlivnit i stav některých stromů na území města. Odbor ochrany proto varuje, aby řidiči pro jistotu raději neparkovali svá vozidla pod stromy.

Chválkovičtí hasiči se stěhují do nového. Po roce se dočkali perfektní zbrojnice

21.06.2019
Nová a všem praktickým potřebám odpovídající zbrojnice teď bude sloužit dobrovolným hasičům ve Chválkovicích. Ve Stejskalově ulici poblíž fotbalového hřiště a hřbitova se začalo stavět před rokem v červnu a už nyní se hasiči mohli přestěhovat do nového. Stavba nové zbrojnice byla vyvrcholením snahy města pomoci zdejší jednotce dobrovolných hasičů.
© Statutární město Olomouc