Aktuality

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Po uzavření mostu se dopravní situace stabilizuje. Stav na stavbě ověřoval i náměstek primátora

23.05.2018
Pozornost zejména motoristické veřejnosti se tento týden upínala k uzavření provozu na mostě v Komenského ulici. Situaci v této ulici a okolí po uzavření frekventovaného mostu ověřoval ve středu ráno i náměstek olomouckého primátora Martin Major. „V praxi se ukazuje, že po prvotním náporu v pondělí ráno se dopravní situace rychle dostává do přijatelného stavu,“ uvedl Martin Major. „Situaci ovšem i nadále každý den sledujeme a jsme připraveni v případě potřeby provést další opatření, která by přispěla k plynulosti dopravy.“

Most v Komenského ulici je uzavřen, křižovatky hlídali policisté

21.05.2018
Očekávanou zvýšenou zátěží procházela v pondělí doprava v centru Olomouce. Od rána už totiž byl pro individuální automobilovou dopravu uzavřen frekventovaný most v Komenského ulici a řidiči museli využít buď oficiální objízdnou trasu, nebo jinou alternativní cestu ke svým cílům. Radnice připravila objízdnou trasu a upravila stav vozovek v ulicích, kde se předpokládal zvýšený provoz, přesto ale byli od rána v pohotovosti jak úředníci magistrátu, tak i dopravní policisté.

I když to není povinné, vybavte automobil hasicím přístrojem!

18.05.2018
Každý účastník silničního provozu by měl vědět, jak se zachovat v případě požáru automobilu. Někdy požáry vznikají zcela zbytečně, proto automobil udržujte v řádném stavu, nikdy v něm nekuřte a nenechávejte zapalovač za předním sklem. I když hasicí přístroj nepatří mezi povinnou výbavu vozidla, může vám však pomoci zdolat požár v jeho počátku a zabránit tak dalším škodám.

Protipovodňová opatření začala, město si zvyká na dopravní opatření

06.04.2018
Tento týden v Olomouci začala protipovodňová opatření. Zatímco na nábřeží Moravy probíhaly v prvních dnech přípravné práce jako vytyčení inženýrských sítí, zaměření stávajícího stavu a zaměření zákopy, lidé se už od úterý musí vyrovnávat s dopravními omezeními. Radnice postupně zajistila pro obyvatele ulic v okolí staveniště desítky nových parkovacích míst a jedná i o dalších plochách.

Na radnici si převzali výherci další detektory nebezpečných plynů

06.04.2018
Mezi osm výherců byly na olomoucké radnici rozděleny další detektory oxidu uhličitého a dalších nebezpečných plynů. Správně odpovídajícím účastníkům soutěže, která vycházela na pokračování v Olomouckých listech, detektory předával Martin Major, náměstek primátora, odpovědný za oblast civilní ochrany.

Město podpořilo aktivity hasičů a policie

05.04.2018
Sbory dobrovolných hasičů, profesionální hasiči a Městská policie Olomouc také letos obdrží dotační podporu z rozpočtu města Olomouce. Zástupce těchto složek přijal na radnici za účelem podpisu smluv náměstek primátora Martin Major.

Stavební práce v Olomouci odstartují 3. dubna

03.04.2018
V úterý 3. dubna odstartují stavební práce na protipovodňové ochraně Olomouce. Nejdříve dojde k vytyčení inženýrských sítí, přípravě staveniště, statickému zajištěním přilehlých objektů a zemním pracím. Rovněž budou zahájeny práce pro založení provizorní lávky u mostu Komenského, na niž budou přeloženy inženýrské sítě z mostu před jeho zbouráním. Tato lávka bude současně sloužit během stavby mostu pro přechod chodců přes Moravu. Veškeré stavební práce budou probíhat pod dohledem archeologů.

Protipovodňová opatření začnou, město chystá pro lidi z okolí stavby náhradní parkoviště

29.03.2018
Desítky nových parkovacích míst v několika lokalitách mohou ulehčit situaci obyvatelům ulic z okolí nábřeží řeky Moravy. V úterý 3. dubna bude totiž nábřeží řeky předáno stavebním firmám, které zde zahájí práci na II. B etapě protipovodňových opatření. Intenzivní jednání s majiteli různých ploch i s obyvateli nejvíce zatížené ulice Nábřeží přináší výsledky v podobě rostoucí kapacity náhradních parkovacích ploch.

Diskutovat o protipovodňových opatřeních přišly zhruba dvě stovky lidí

27.02.2018
Více než dvě a půl hodiny včera trvalo veřejné jednání a diskuze o protipovodňových opatřeních v centru Olomouce. Před přibližně dvěma stovkami Olomoučanů vystoupili spolu se zástupci Povodí Moravy a zhotovitelských firem i představitelé města. Účastníci setkání dostali základní informace o celém komplexu protipovodňových opatření i detailní informace o průběhu první části II. B etapy, která se bude týkat zejména okolí mostu v Komenského ulici. Podstatnou část setkání ovšem tvořila diskuze s občany.
© Statutární město Olomouc