Aktuality

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

V Olomouci testovali zvládnutí krizové situace při povodni

08.11.2018
Město Olomouc se tento týden zapojilo do speciálního cvičení, jehož cílem bylo prověření schopnosti koordinovaně řešit krizové stavy. Společné vnitrostátní cvičení s názvem „Zdroje 2018“ se odehrálo 6. a 7. listopadu.

Velká modernizace varovných sirén na území Olomouce už brzy začne

31.10.2018
Velmi užitečnou kombinaci funkcí bude mít nový varovný a informační systém města Olomouce, jehož instalace do jednotlivých částí města začne již v nejbližší době. První městské části se možnosti hlášení dočkají přibližně v polovině příštího roku.

Náměstí bylo plné praporů, hasiči slavili jubileum republiky

25.09.2018
Zhruba pět desítek sborů dobrovolných hasičů z různých míst Olomouckého kraje se v sobotu sešlo na Horním náměstí v Olomouci. Důvodem byla společná oslava 100. výročí vzniku Československa, s jehož dějinami je i historie a osudy dobrovolných hasičských sborů úzce propojena.

Horní náměstí zažije velkou hasičskou slavnost

21.09.2018
Velký den čeká v sobotu 22. září dobrovolné hasiče z Olomouce a okolí. Na Horním náměstí se totiž dopoledne odehraje několik významných událostí, mimo jiné i obřad dekorování praporů jednotlivých sborů.

Olomouc poděkovala desítkám záchranářů za jejich pomoc městu

21.09.2018
V kině Metropol se ve čtvrtek v podvečer sešly desítky dobrovolných i profesionálních hasičů se zástupci vedení města. Při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky zde totiž město oceňovalo dobrovolné hasiče a zástupce složek integrovaného záchranného sboru, jako poděkování za jejich činnost v oblasti bezpečnosti a požární ochrany.

Rozloučení s prázdninami s hasiči a městskou policií

27.08.2018
Závěr prázdnin patřil i letos na Horním náměstí školákům. Tak jako každý rok i letos pro ně dobrovolní hasiči společně s městskou policií připravili na samotný závěr letních prázdnin akci plnou zábavy a atraktivních soutěží. Rozloučení s prázdninami se uskutečnilo v úterý 28. srpna.

Štítky na sloupech veřejného osvětlení mohou pomoci lidem v nouzi i turistům s orientací

29.05.2018
Každý z více než deseti tisíc sloupů ve vlastnictví města má už dnes vlastní štítek žluté barvy s unikátním číslem, které určuje jeho přesnou polohu. „Štítky slouží jako takzvané body záchrany neboli Emergency point a znamenají velkou pomoc pro jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému i pro osoby v tísni. Díky tomuto systému je možné rychle a přesně lokalizovat, kde se osoba v tísni nachází,“ objasňuje náměstek primátora Martin Major. Systém lze ale využít i jako orientační pomůcku pro turisty, čemuž napomáhá jednoduchá internetová mapa s lokalizací označených sloupů.

Dobrovolní hasiči darovali krev

23.05.2018
Zástupci z řad dobrovolných hasičů statutárního města Olomouc se v úterý 22. května 2018 zapojili do akce bezpříspěvkového dárcovství krve, které poprvé pořádalo statutární město Olomouc ve spolupráci s transfůzním oddělením Fakultní nemocnice Olomouc. Hromadného dárcovství krve se zúčastnilo 12 dobrovolných hasičů. Mnozí ze zúčastněných chodí krev či krevní plazmu darovat pravidelně, ale našli se i jedinci, které výzva natolik oslovila, že se poprvé rozhodli pro pomoc druhým cestou darování krve.
© Statutární město Olomouc