Aktuality

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Cvičení krizového štábu simulovalo povodeň

08.09.2017
Zvýšená hladina řeky Moravy, která v Olomouci dosáhla nejvyššího stupně povodňové aktivity a zasáhla téměř čtvrtinu města, byla námětem pravidelného cvičení Krizového štábu města Olomouce. Ve spolupráci s Hasičským sborem Olomouckého kraje jej připravil odbor ochrany Magistrátu města Olomouce.

Rozloučení s prázdninami s hasiči a městskou policií

29.08.2017
Žádný smutek z konce letních prázdnin, ale veselí a radost na dětských tvářích má za cíl vykouzlit akce na historickém Horním náměstí. Olomoučtí dobrovolní hasiči a městští strážníci pro děti připravili na čtvrtek 31. srpna atraktivní program. I letos se tak mohou děti přijít rozloučit s prázdninami zábavně.

Dvacet let od povodní připomenou speciální weby, povodňový zpravodaj i výstava v přístavišti

07.07.2017
Ničivé povodně před dvaceti lety zasáhly do životů tisíců lidí nejen v Olomouci. Hladina řeky Moravy místy stoupla až o šest metrů, devětadvacet tisíc domů bylo zcela nebo částečně zničeno, škody byly vyčísleny na skoro 63 miliard korun a co bylo nejbolestnější – o život přišlo padesát lidí. Od povodní v červenci roku 1997 uplynulo právě dvacet let. Pro Olomoučany je to nejen příležitost ke zvýšenému zájmu o postup protipovodňových opatření, ale i důvod ke vzpomínkám, byť mnohdy bolestným.

Tělesně postižení Olomoučané získají zdarma detektory

30.06.2017
Tělesně postiženým spoluobčanům pomohou detektory kouře a nebezpečných plynů. Celkem 84 hlásičů kouře a detektorů nebezpečných plynů, oxidu uhelnatého a zemního plynu, pro ně pořídilo město Olomouc a občanům se specifickými potřebami je rozdalo zdarma. V jejich bytech a domech je budou následně instalovat profesionální hasiči.

Výstavba protipovodňových opatření v Olomouci se blíží

16.06.2017
Další významný krok k ochraně Olomouce před povodněmi se blíží. Připravena je II. B etapa protipovodňových opatření v centru Olomouce. Povodí Moravy, s.p. aktuálně získalo povolení k přípravnému kácení dřevin v místech realizace stavby, se samotnou výstavbou by se pak mohlo začít na podzim.

Radnice rozdá lidem s tělesným postižením padesát detektorů nebezpečných plynů

14.06.2017
Město Olomouc pokračuje v rozdávání detektorů nebezpečných plynů znevýhodněným občanům. Seznam dalších třiatřiceti žadatelů z řad tělesně postižených Olomoučanů schválila na včerejším jednání městská rada. Tento krok navazuje na předchozí termíny, kdy radnice rozdělovala desítky detektorů mezi slabozraké a nevidomé a také mezi seniory.

Město získalo dotační prostředky na vybavení dobrovolných hasičů

31.05.2017
Město Olomouc bylo v letošním roce opět úspěšné s žádostmi o dotace na podporu dobrovolných hasičů, získalo finanční prostředky v celkové výši 300 tisíc korun na opravu požární techniky a nákup věcného vybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů města.

Město podpořilo aktivity hasičů a policie

17.03.2017
Profesionální hasiči, sbory dobrovolných hasičů a Městská policie Olomouc i letos obdrží dotační podporu z rozpočtu města Olomouce. Zástupce těchto složek přijal na radnici za účelem podpisu smluv náměstek primátora Martin Major.

Zapojte se do jarního úklidu potoků a řek

14.03.2017
Státní podnik Povodí Moravy a dobrovolníci připravují již čtvrtý ročník úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“, která se uskuteční od konce března do půlky dubna 2017.
© Statutární město Olomouc