Aktuality

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Dvacet let od povodní připomenou speciální weby, povodňový zpravodaj i výstava v přístavišti

07.07.2017
Ničivé povodně před dvaceti lety zasáhly do životů tisíců lidí nejen v Olomouci. Hladina řeky Moravy místy stoupla až o šest metrů, devětadvacet tisíc domů bylo zcela nebo částečně zničeno, škody byly vyčísleny na skoro 63 miliard korun a co bylo nejbolestnější – o život přišlo padesát lidí. Od povodní v červenci roku 1997 uplynulo právě dvacet let. Pro Olomoučany je to nejen příležitost ke zvýšenému zájmu o postup protipovodňových opatření, ale i důvod ke vzpomínkám, byť mnohdy bolestným.

Tělesně postižení Olomoučané získají zdarma detektory

30.06.2017
Tělesně postiženým spoluobčanům pomohou detektory kouře a nebezpečných plynů. Celkem 84 hlásičů kouře a detektorů nebezpečných plynů, oxidu uhelnatého a zemního plynu, pro ně pořídilo město Olomouc a občanům se specifickými potřebami je rozdalo zdarma. V jejich bytech a domech je budou následně instalovat profesionální hasiči.

Výstavba protipovodňových opatření v Olomouci se blíží

16.06.2017
Další významný krok k ochraně Olomouce před povodněmi se blíží. Připravena je II. B etapa protipovodňových opatření v centru Olomouce. Povodí Moravy, s.p. aktuálně získalo povolení k přípravnému kácení dřevin v místech realizace stavby, se samotnou výstavbou by se pak mohlo začít na podzim.

Radnice rozdá lidem s tělesným postižením padesát detektorů nebezpečných plynů

14.06.2017
Město Olomouc pokračuje v rozdávání detektorů nebezpečných plynů znevýhodněným občanům. Seznam dalších třiatřiceti žadatelů z řad tělesně postižených Olomoučanů schválila na včerejším jednání městská rada. Tento krok navazuje na předchozí termíny, kdy radnice rozdělovala desítky detektorů mezi slabozraké a nevidomé a také mezi seniory.

Město získalo dotační prostředky na vybavení dobrovolných hasičů

31.05.2017
Město Olomouc bylo v letošním roce opět úspěšné s žádostmi o dotace na podporu dobrovolných hasičů, získalo finanční prostředky v celkové výši 300 tisíc korun na opravu požární techniky a nákup věcného vybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů města.

Město podpořilo aktivity hasičů a policie

17.03.2017
Profesionální hasiči, sbory dobrovolných hasičů a Městská policie Olomouc i letos obdrží dotační podporu z rozpočtu města Olomouce. Zástupce těchto složek přijal na radnici za účelem podpisu smluv náměstek primátora Martin Major.

Zapojte se do jarního úklidu potoků a řek

14.03.2017
Státní podnik Povodí Moravy a dobrovolníci připravují již čtvrtý ročník úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“, která se uskuteční od konce března do půlky dubna 2017.

Olomouc chce pořídit nejmodernější varovný a informační systém

09.03.2017
O zásadní modernizaci varovného a informačního systému pro město Olomouc rozhodovala včera městská rada. Radní schválili záměr pokračovat ve zpracování dokumentace k projektu a v přípravě žádosti o dotaci z operačního programu Životní prostředí. Pokud bude žádosti vyhověno, může město získat na realizaci nejmodernějšího systému varování obyvatel sedmdesátiprocentní dotaci.

Vodohospodáři zasahovali na několika místech, situaci mají pod kontrolou

22.02.2017
Oteplení a déšť zvedly hladiny řek v povodí Moravy. Na některých místech voda dosáhla povodňových stupňů. Vodohospodáři z Povodí Moravy, s.p. zasahovali s pomocí mechanizace na několika místech, kde ledové kry ucpaly koryta řek. Situaci mají pod kontrolou a riziková místa monitorují.
© Statutární město Olomouc