Aktuality

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Diskutovat o protipovodňových opatřeních přišly zhruba dvě stovky lidí

27.02.2018
Více než dvě a půl hodiny včera trvalo veřejné jednání a diskuze o protipovodňových opatřeních v centru Olomouce. Před přibližně dvěma stovkami Olomoučanů vystoupili spolu se zástupci Povodí Moravy a zhotovitelských firem i představitelé města. Účastníci setkání dostali základní informace o celém komplexu protipovodňových opatření i detailní informace o průběhu první části II. B etapy, která se bude týkat zejména okolí mostu v Komenského ulici. Podstatnou část setkání ovšem tvořila diskuze s občany.

Veřejné jednání nabídne informace o chystaných protipovodňových opatřeních

20.02.2018
Už v dubnu začnou práce na protipovodňových opatřeních na řece Moravě v centru Olomouce. O akci, která významně ovlivní život ve městě, musí mít jeho obyvatelé maximum informací. Vedení města se proto dohodlo s investorem, podnikem Povodí Moravy, a zhotovitelem stavby na informativním veřejném jednání. To se uskuteční v pondělí 26. února v 18 hodin v aule Pedagogické fakulty UP Olomouc.

Olomouc chystá nejrozsáhlejší modernizaci varovných sirén v historii, získá na ni dotaci

15.02.2018
Moderní, velmi účinný varovný a výstražný systém pořídí město Olomouc. Výraznou pomocí v tomto záměru bude dotace – město totiž nyní uspělo s žádostí a na modernizaci celého výstražného systému získá dotaci 55 milionů korun. Celkové náklady na kompletní modernizaci jsou 78 milionů korun. Současný systém je zastaralý a vyžaduje velké náklady na opravy a údržbu.

Město chce vyvolat další jednání o organizaci protipovodňových opatření

07.02.2018
Nejasný prozatím zůstává harmonogram prací na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce. Nezměnilo na tom nic ani setkání, které se v úterý 6. února odehrálo při jednání Rady města Olomouce a na němž olomoucké radní informovali o přípravě této velké investiční akce zástupci investora, tedy Povodí Moravy, s. p. a představitelé sdružení zhotovitelských firem. Další jednání se z podnětu města odehraje na půdě ministerstva zemědělství.

Studie odtokových poměrů bude o jeden milion lacinější

07.02.2018
Analýzy odtokových poměrů v místech s vysokým rizikem a návrh preventivních, přírodě blízkých protipovodňová opatření – takový je účel studie, jejíž vysoutěžená cena je téměř o jedem milion korun nižší. Úměrně se sníží i dotace z Operačního programu Životní prostředí, která pokrývá 85 procent celkových nákladů na její pořízení.

Hasiči radí ... Požáry elektrospotřebičů nikdy nehaste vodou!

10.01.2018
Jednou z nejčastějších příčin vzniku požáru v domácnosti jsou elektrické spotřebiče. Požár může způsobit jakýkoliv spotřebič, který v domácnosti používáme (lednička, pračka, varná konvice, televize, rádio, žehlička, počítač, kulma, lampa, nabíječka mobilního telefonu apod.). Požáry mohou vzniknout také od přetěžování elektrických zásuvek nebo nesprávné manipulace s elektrickými spotřebiči.

Olomouc získala unikátní meteorologický varovný systém

09.01.2018
Na rizika spojená s výkyvy počasí a souvisejícími nebezpečnými meteorologickými jevy bude od letošního roku upozorňovat obyvatele Olomouce v tuzemsku ojedinělý Městský meteorologický varovný a sledovací systém MEMWACS. V rámci soutěže Univerzita městu ho navrhl a realizoval Miroslav Vysoudil z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Využil již dříve vybudované metropolitní sítě meteorologických stanic, která doposud sloužila pro výuku i výzkum.

Oheň

Voda

Země

Vzduch

© Statutární město Olomouc