Aktuality

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Štítky na sloupech veřejného osvětlení mohou pomoci lidem v nouzi i turistům s orientací

29.05.2018
Každý z více než deseti tisíc sloupů ve vlastnictví města má už dnes vlastní štítek žluté barvy s unikátním číslem, které určuje jeho přesnou polohu. „Štítky slouží jako takzvané body záchrany neboli Emergency point a znamenají velkou pomoc pro jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému i pro osoby v tísni. Díky tomuto systému je možné rychle a přesně lokalizovat, kde se osoba v tísni nachází,“ objasňuje náměstek primátora Martin Major. Systém lze ale využít i jako orientační pomůcku pro turisty, čemuž napomáhá jednoduchá internetová mapa s lokalizací označených sloupů.

Dobrovolní hasiči darovali krev

23.05.2018
Zástupci z řad dobrovolných hasičů statutárního města Olomouc se v úterý 22. května 2018 zapojili do akce bezpříspěvkového dárcovství krve, které poprvé pořádalo statutární město Olomouc ve spolupráci s transfůzním oddělením Fakultní nemocnice Olomouc. Hromadného dárcovství krve se zúčastnilo 12 dobrovolných hasičů. Mnozí ze zúčastněných chodí krev či krevní plazmu darovat pravidelně, ale našli se i jedinci, které výzva natolik oslovila, že se poprvé rozhodli pro pomoc druhým cestou darování krve.

Po uzavření mostu se dopravní situace stabilizuje. Stav na stavbě ověřoval i náměstek primátora

23.05.2018
Pozornost zejména motoristické veřejnosti se tento týden upínala k uzavření provozu na mostě v Komenského ulici. Situaci v této ulici a okolí po uzavření frekventovaného mostu ověřoval ve středu ráno i náměstek olomouckého primátora Martin Major. „V praxi se ukazuje, že po prvotním náporu v pondělí ráno se dopravní situace rychle dostává do přijatelného stavu,“ uvedl Martin Major. „Situaci ovšem i nadále každý den sledujeme a jsme připraveni v případě potřeby provést další opatření, která by přispěla k plynulosti dopravy.“

Most v Komenského ulici je uzavřen, křižovatky hlídali policisté

21.05.2018
Očekávanou zvýšenou zátěží procházela v pondělí doprava v centru Olomouce. Od rána už totiž byl pro individuální automobilovou dopravu uzavřen frekventovaný most v Komenského ulici a řidiči museli využít buď oficiální objízdnou trasu, nebo jinou alternativní cestu ke svým cílům. Radnice připravila objízdnou trasu a upravila stav vozovek v ulicích, kde se předpokládal zvýšený provoz, přesto ale byli od rána v pohotovosti jak úředníci magistrátu, tak i dopravní policisté.

I když to není povinné, vybavte automobil hasicím přístrojem!

18.05.2018
Každý účastník silničního provozu by měl vědět, jak se zachovat v případě požáru automobilu. Někdy požáry vznikají zcela zbytečně, proto automobil udržujte v řádném stavu, nikdy v něm nekuřte a nenechávejte zapalovač za předním sklem. I když hasicí přístroj nepatří mezi povinnou výbavu vozidla, může vám však pomoci zdolat požár v jeho počátku a zabránit tak dalším škodám.

Protipovodňová opatření začala, město si zvyká na dopravní opatření

06.04.2018
Tento týden v Olomouci začala protipovodňová opatření. Zatímco na nábřeží Moravy probíhaly v prvních dnech přípravné práce jako vytyčení inženýrských sítí, zaměření stávajícího stavu a zaměření zákopy, lidé se už od úterý musí vyrovnávat s dopravními omezeními. Radnice postupně zajistila pro obyvatele ulic v okolí staveniště desítky nových parkovacích míst a jedná i o dalších plochách.

Na radnici si převzali výherci další detektory nebezpečných plynů

06.04.2018
Mezi osm výherců byly na olomoucké radnici rozděleny další detektory oxidu uhličitého a dalších nebezpečných plynů. Správně odpovídajícím účastníkům soutěže, která vycházela na pokračování v Olomouckých listech, detektory předával Martin Major, náměstek primátora, odpovědný za oblast civilní ochrany.
© Statutární město Olomouc