Aktuality >> Výstrahy ČHMÚ

Sobotní výstraha před nebezpečím silných bouřek a vydatného deště

22. srpna 2020 (so)

Český hydrometeorologický ústav vydal výstražnou informaci, která obyvatele Olomoucka varuje před ojedinělým výskytem velmi silných bouřek, doprovázených přívalovými srážkami s úhrnem kolem 60 mm, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/hod. Výstraha platí v sobotu 22. srpna od 14:00 hod. do 21:00 hod.

Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem. Nárazy větru mohou lámat větve a vyvracet stromy. Lze očekávat škody na majetku, výpadky elektrické energie a problémy v dopravě. Rovněž je třeba dbát na bezpečnost s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem, úrazu způsobených padajícími nebo poletujícími předměty či kroupami.

Doporučujeme zabezpečit okna, dveře, skleníky a volně položené předměty. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce a za deště je potřeba snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně, hrozí riziko aquaplaningu.

Vývoj a postup bouřek lze sledovat www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

22. srpna 2020 (so)
© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster