Aktuality >> Výstrahy ČHMÚ

Meteorologové opět varují Olomouc před vydatnými dešti

29. června 2020 (po)

V důsledku vydatných dešťů dochází k nárůstu průtoků v korytě řeky Moravy a na jejích přítocích. V oblasti povodí Moravy hydrologové očekávají zvýšený odtok vody z krajiny, průtoky vody přes komunikace či zanesení komunikací naplaveninami. Hrozí i zhoršený odvod srážkové vody kanalizací.

Na území Olomouckého kraje se budou i během dneška nadále vyskytovat dešťové srážky, které svým úhrnem mohou ovlivnit další zvýšení hladin toků.„V Olomouci by řeka Morava měla kulminovat v úterý 1. července s výškou hladiny okolo 420 cm. Předpokládá se, že bude krátkodobě dosaženo druhého stupně povodňové aktivity. Rovněž na lokálních tocích na území obce s rozšířenou působností Olomouc není vyloučena možnost dosažení povodňových stavů,“ upozorňuje vedoucí odboru ochrany magistrátu Jan Langr.

Varování odborníků platí pro koupání i splavování potoků a řek a týká se i dopravy, kde mohou nastat problémy typu snížené viditelnosti či aquaplaningu.

Situaci na vodních tocích a hydrometeorologickou předpověď nadále monitorují pracovníci odboru ochrany magistrátu.

Bližší informace najdete na stránkách Povodí Moravy www.pmo.cz a na webu Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz

Další důležité odkazy:

Fotografie

29. června 2020 (po)
© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster