Aktuality >> Výstrahy ČHMÚ

Hladiny řek i průtoky stoupají, pršet bude i zítra

13. října 2020 (út)

Průtoky v korytě řeky Moravy a jejich přítoků stoupají. V důsledku několika deštivých dní a negativních výhledů na počasí dalších dvou dní hrozí v oblasti povodí horní Moravy dosažení povodňových stavů. Meteorologové hlásí na dnešní a zítřejší den úhrny srážek 30 až 60 milimetrů.

V Olomouci na vodočtu Nové Sady byla v úterý 13. října dosažena v 10:00 hodin aktuální výška hladiny Moravy 243 centimetrů, přičemž hodnota 1. stupně povodňové aktivity je 360 centimetrů.

Na území města Olomouce by řeka Morava měla kulminovat ve čtvrtek 15. Října. Odborníci předpokládají, že hladina vody dosáhne 2. stupně povodňové aktivity. Rovněž na lokálních tocích na území obce s rozšířenou působností Olomouc není vyloučena možnost dosažení povodňových stavů.

Situaci na vodních tocích a hydrometeorologickou předpověď nadále monitorují pracovníci odboru ochrany MMOl. O případném zhoršení situace budeme neprodleně informovat. 

Další bližší informace naleznete na stránkách Povodí Moravy www.pmo.cz a stránkách Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz

Další důležité odkazy:

Fotografie

13. října 2020 (út)
© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster