Aktuality >> Výstrahy ČHMÚ

Výstraha před velmi silnými bouřkami a vydatným deštěm

28. srpna 2020 (pá)

V pátek 28. 8. 2020 byla Českým hydrometeorologickým ústavem vydána výstraha pro Olomoucký kraj před silnými bouřkami a ojediněle i přívalovými srážkami až do 40 mm, doprovázené kroupami a nárazy větru kolem 25 m/s. Bouřky mohou během noci na neděli přecházet do trvalého deště. Nárazy větru mohou lámat větve a vyvracet stromy. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky.

Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty. Lze očekávat škody na majetku, výpadky energie a problémy v dopravě apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení za deště je třeba snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Výstraha platí od sobotního večera až do nedělního rána. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

28. srpna 2020 (pá)
© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster