Úvod

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
[email protected]

Počasí

Aktuality

Nefunkční přečerpávací stanice byla hrozbou pro Nové Sady. Teď ji převzalo a opravuje město

27.07.2021

Po intenzivních deštích posledních dvou nocí provedli olomoučtí dobrovolní hasiči z Holice havarijní čerpání vody z nefunkční přečerpávací stanice, která je součástí dešťové kanalizace odvodňující Dolní Novosadskou ulici. „Jedná se o preventivní opatření, abychom předešli zaplavení této ulice. V minulosti k němu už několikrát došlo,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Major, který má olomoucké jednotky dobrovolných hasičů ve své kompetenci.

Noční vítr vyvracel stromy, buďte opatrní

30.06.2021

Bouřky se silným větrem, které se v noci na dnešek od západu prohnaly velkou částí republiky, po sobě zanechaly nebezpečné následky. Všude po městě vítr vyvracel stromy, lámal větve. Odborníci proto upozorňují: buďte opatrní a minimálně během dneška se nezdržujte nikde pod stromy, hrozí pády ulámaných větví.

Elektrocentrála z Olomouce už pomáhá v tornádem poničené obci Hrušky

26.06.2021

Město dál organizuje pomoc pro obce na jižní Moravě zasažené čtvrtečním tornádem. Do poničené obce Hrušky dnes z Olomouce zamířila výkonná elektrocentrála a do zpustošené oblasti míří z města i další potřebný stavební materiál.

 

Výstrahy ČHMÚ

Přehled posledních vydaných výstrah ČHMÚ pro Olomouc a Olomoucký kraj:

Meteorologové opět varují: Neděle bude v Olomouci a okolí bouřlivá!

31.07.2021

Český hydrometeorologický ústav vydal výstražnou informaci na nebezpečí vzniku velmi silných bouřek, které mohou být doprovázeny přívalovými srážkami s úhrny okolo 50 mm a nárazy větru kolem 90 km/h. Platnost výstrahy pro Olomouc je určena na neděli 1. srpna od 9 do 18 hodin. Podle meteorologů je riziko silných bouřek tentokrát velmi vysoké.

Další nebezpečné bouřky i s kroupami hlásí na dnešek meteorologové

26.07.2021

V průběhu pondělního večera a noci na úterý se mohou na Olomoucku ojediněle vyskytnout velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 mm, nárazy větru kolem 90 km/h a většími kroupami.

Povodně na Jesenicku Olomouc neohrozí

19.07.2021

V souvislosti s nedělními povodněmi na Jesenicku se nárůst hladiny řeky Moravy v Olomouci a na jejích přítocích neočekává. Výšku hladin totiž výrazně neovlivní. Město do postižené oblasti poslalo pomoc.

 

Doprava

Otevřít mapu v novém okně. V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz
a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster