Úvod

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Město podporuje hasiče, přispělo na pořízení záchranné seskokové matrace

25.09.2020

Pomáhá při záchraně životů, konkrétně tam, kde hasiči nemohou použít výškovou techniku. Řeč je o záchranné seskokové matraci, kterou pro hasiče Olomouckého kraje pořídilo město. Celkem 360 tisíc korun směřuje na vybavení jednotky na požární stanici Olomouc. Pro peněžitý dar zvedli ruku radní i olomoučtí zastupitelé.

Havárie vodovodního řadu uzavřela dodávku vody i provoz v ulici

16.09.2020

Z důvodu havárie hlavního vodovodního řadu v ulici U Husova sboru a navazující havárii vodovodního řadu v ulici Dlouhá na Lazcích je v těchto částech města přerušena dodávka pitné vody.

Hlavně být připraveni: Olomouc doplnila zásoby protipovodňových pytlů

07.08.2020

Nedávné přívalové deště a lokální záplavy, které zasáhly několik obcí v oblasti Uničovska a Šumperska a napáchaly zde značné škody. Olomouc se tehdy rychle zapojila do pomoci. Následně pak město potřebovalo doplnit vlastní zásoby protipovodňových pytlů.

 

Výstrahy ČHMÚ

Přehled posledních vydaných výstrah ČHMÚ pro Olomouc a Olomoucký kraj:

Výstraha před velmi silnými bouřkami a vydatným deštěm

28.08.2020

V pátek 28. 8. 2020 byla Českým hydrometeorologickým ústavem vydána výstraha pro Olomoucký kraj před silnými bouřkami a ojediněle i přívalovými srážkami až do 40 mm, doprovázené kroupami a nárazy větru kolem 25 m/s. Bouřky mohou během noci na neděli přecházet do trvalého deště. Nárazy větru mohou lámat větve a vyvracet stromy. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky.

Sobotní výstraha před nebezpečím silných bouřek a vydatného deště

22.08.2020

Český hydrometeorologický ústav vydal výstražnou informaci, která obyvatele Olomoucka varuje před ojedinělým výskytem velmi silných bouřek, doprovázených přívalovými srážkami s úhrnem kolem 60 mm, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/hod. Výstraha platí v sobotu 22. srpna od 14:00 hod. do 21:00 hod.

Hrozí nebezpečí silných bouřek, vydatného deště i krup

13.08.2020

Český hydrometeorologický ústav dnes vydal výstražnou informaci, kterou varuje také obyvatele Olomoucka. Jedná se o nebezpečí ojedinělého výskytu velmi silných bouřek, doprovázených přívalovým deštěm s úhrnem okolo 40 milimetrů a kroupami.

 

Doprava

Otevřít mapu v novém okně. V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz
a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster