Úvod

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Krizový štáb rozhodne o podobě provozu magistrátu

23.03.2020

Krizový štáb ORP Olomouc bude zítra, tedy v úterý 24. března, rozhodovat o případném pokračování uzavření Magistrátu města Olomouce a jeho délce. Krizový štáb bude také rozhodovat o způsobu vyřizování neodbytných záležitostí.

Ministerstvo radí, jak správně používat ochranné roušky

23.03.2020

Na základě pokynů Světové zdravotnické organizace zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví ČR pokyny, jak se chovat v době ohrožení novým typem koronaviru. Smyslem těchto kroků je minimalizovat riziko nákazy a zpomalení šíření viru.

Dnes začíná v Olomouci distribuce ochranných pomůcek pro lékaře

23.03.2020

Krajský úřad vydal informaci o systému distribuce ochranných pracovních prostředků pro lékaře a poskytovatele zdravotní péče. V Olomouci proběhne výdej prostředků v areálu Fakultní nemocnice Olomouc a začíná v pondělí 23. března.

 

Výstrahy ČHMÚ

Přehled posledních vydaných výstrah ČHMÚ pro Olomouc a Olomoucký kraj:

Meteorologové varují: Od neděle nás znovu čeká silný vítr

09.02.2020

Vlivem silného jihozápadního, postupně západního proudění se očekává od nedělních večerních hodin výskyt silného větru místy s nárazy kolem 70 km/hod. Pro území obce s rozšířenou působností Olomouc byl v pátek vyhlášen nízký stupeň nebezpečí, v neděli už hydrometeorologové předpovídají vysoký stupeň nebezpečí. Pro oblast Jeseníků platí už od pátku vysoký stupeň nebezpečí. 

Vítr lámal stromy, magistrát nadále monitoruje hladiny řek

05.02.2020

Počasí posledních dní si vyžádalo zvýšenou pozornost odboru ochrany olomouckého magistrátu i městské policie a profesionálních i dobrovolných hasičů. Ti zaznamenali na třicet výjezdů k odstraňování následků silného větru. Odbor ochrany stále sleduje vývoj situace na vodních tocích. Hladina řeky Moravy v Olomouci dosáhla ve středu až na výšku 309 centimetrů, když ještě 1. února dny byla pouze na úrovni jednoho metru.

Magistrát sleduje situaci na hlavních vodních tocích nad Olomoucí

04.02.2020

Hydrometeorologické stanice v povodí Horní Moravy hlásí zvýšené průtoky. V Olomouci se očekává vzestup hladiny Moravy, neměl by ale dosáhnout ani úrovně 1. stupně povodňové aktivity. Na vodočtu Velká Bystřice na řece Bystřici bylo dnes ve 12 hodin dosaženo 1. stupně povodňové aktivity.

 

Doprava

Otevřít mapu v novém okně. V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz
a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster