Úvod

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Výstrahy ČHMÚ

Přehled posledních vydaných výstrah ČHMÚ pro Olomouc a Olomoucký kraj:

Očekáváme vysoké teploty

21.06.2017

Meteorologové vydali varování před nebezpečím vzniku požárů a před vysokými a velmi vysokými teplotami. Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast vyššího tlaku vzduchu nad jihozápadní a jižní Evropou.

Meteorologové varují před bouřkami a silným deštěm 

06.06.2017

Nedělní bouřky nebyly poslední, meteorologové znovu varují před podobnými jevy v úterý. Přes střední Evropu bude postupovat od západu studená fronta, která ovlivní počasí i u nás.

Očekáváme silné bouřky

30.05.2017

Meteorologové vydali pro Olomoucký kraj výstražnou informaci na velmi silné bouřky. Ze západní do střední Evropy postupuje studená fronta. Před ní k nám vrcholí příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu. Současně je extrémně podprůměrný stav celkového množství ozónu a tím vysoký UV index. Na studené frontě se dnes odpoledne od 16,00 hod. do středy 31.5., 6,00 hod. ojediněle vyskytnou silné bouřky.

 

Aktuality

Dvacet let od povodní připomenou speciální weby, povodňový zpravodaj i výstava v přístavišti

07.07.2017

Ničivé povodně před dvaceti lety zasáhly do životů tisíců lidí nejen v Olomouci. Hladina řeky Moravy místy stoupla až o šest metrů, devětadvacet tisíc domů bylo zcela nebo částečně zničeno, škody byly vyčísleny na skoro 63 miliard korun a co bylo nejbolestnější – o život přišlo padesát lidí. Od povodní v červenci roku 1997 uplynulo právě dvacet let. Pro Olomoučany je to nejen příležitost ke zvýšenému zájmu o postup protipovodňových opatření, ale i důvod ke vzpomínkám, byť mnohdy bolestným.

Tělesně postižení Olomoučané získají zdarma detektory

30.06.2017

Tělesně postiženým spoluobčanům pomohou detektory kouře a nebezpečných plynů. Celkem 84 hlásičů kouře a detektorů nebezpečných plynů, oxidu uhelnatého a zemního plynu, pro ně pořídilo město Olomouc a občanům se specifickými potřebami je rozdalo zdarma. V jejich bytech a domech je budou následně instalovat profesionální hasiči.

Sloupy veřejného osvětlení dostanou čísla, budou sloužit pro orientaci záchranářů

26.06.2017

Do konce prázdnin bude mít každý sloup v Olomouci své jedinečné číslo, sloužit bude jako Bod záchrany. Pracovníci Technických služeb města Olomouce a dobrovolní hasiči začali právě v těchto dnech ve městě označovat sloupy veřejného osvětlení speciálními štítky žluté barvy.

 

Doprava

Otevřít mapu v novém okně. V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz
a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

© Statutární město Olomouc