Úvod

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Výstrahy ČHMÚ

Přehled posledních vydaných výstrah ČHMÚ pro Olomouc a Olomoucký kraj:

Výstraha před silným větrem

11.12.2017

Přes naše území začíná postupovat od jihozápadu teplá fronta, spojená s hlubokou tlakovou níží nad severozápadní Francií. Ta se postupně přesune nad Skandinávii a kolem ní k nám začne za studenou frontou proudit studený vzduch od západu. Vítr bude ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku zesilovat během pondělního odpoledne (11.12.).

Meteorologové varují před extrémně silným větrem

27.10.2017

Český hydrometeorologický ústav vydal varování před extrémně silným větrem, který zasáhne Olomoucký kraj v době od půlnoci ze soboty na neděli 29. října do 29. října 19 hodin. V průběhu noci na neděli a v neděli dopoledne bude postupně zesilovat západní vítr.

Meteorologové varují před vysokými teplotami a silnými bouřkami

10.08.2017

Meteorologové vydali pro Olomoucký kraj výstražné informace. Nad střední Evropou se nadále vlní výrazné frontální rozhraní oddělující velmi teplý vzduch na východě a chladný na západě.

 

Aktuality

Olomouc získala unikátní meteorologický varovný systém

09.01.2018

Na rizika spojená s výkyvy počasí a souvisejícími nebezpečnými meteorologickými jevy bude od letošního roku upozorňovat obyvatele Olomouce v tuzemsku ojedinělý Městský meteorologický varovný a sledovací systém MEMWACS. V rámci soutěže Univerzita městu ho navrhl a realizoval Miroslav Vysoudil z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Využil již dříve vybudované metropolitní sítě meteorologických stanic, která doposud sloužila pro výuku i výzkum.

Dobrovolní hasiči obdrželi díky městu a kraji nové zásahové vybavení

06.12.2017

Novou techniku a vybavení v celkové hodnotě 660 tisíc korun převzali z rukou 1. náměstka primátora Martina Majora olomoučtí dobrovolní hasiči. Na vybavení a techniku přispěl i Olomoucký kraj částkou 300 tisíc korun.

Město podpoří aktivity v oblasti bezpečnosti

03.11.2017

Rada města Olomouce na svém posledním jednání schválila program pro poskytnutí dotací v oblasti ochrana obyvatel. Dotační program je zaměřen na podporu činnosti složek integrovaného záchranného systému, preventivně výchovné programy a další činnosti v oblasti bezpečnosti a ochrany obyvatel.

 

Doprava

Otevřít mapu v novém okně. V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz
a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

© Statutární město Olomouc