Úvod

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Chválkovičtí hasiči se stěhují do nového. Po roce se dočkali perfektní zbrojnice

21.06.2019

Nová a všem praktickým potřebám odpovídající zbrojnice teď bude sloužit dobrovolným hasičům ve Chválkovicích. Ve Stejskalově ulici poblíž fotbalového hřiště a hřbitova se začalo stavět před rokem v červnu a už nyní se hasiči mohli přestěhovat do nového. Stavba nové zbrojnice byla vyvrcholením snahy města pomoci zdejší jednotce dobrovolných hasičů.

Kraj i město přispívají dobrovolným hasičům na nové vybavení a techniku

13.06.2019

Olomoučtí dobrovolní hasiči získali 304 tisíce korun od Olomouckého kraje v rámci dotačního programu na podporu JSDH. Dotace je určena na pořízení a obnovu hasičského vybavení. Další potřebné finanční prostředky poskytne dobrovolným hasičům město Olomouc.

Prvňáčci dostanou od města jedinečný dárek. Zvýší jejich bezpečí a navíc i prakticky pomůže

05.06.2019

S nástupem do první třídy dostanou malí Olomoučané zajímavou a praktickou pomůcku. Díky novému projektu Zdravé láhve může každý prvňáček v září 2019 dostat zdravou láhev s tematickým potiskem, díky němuž se dozví jednoduchou formou, co dělat v nebezpečné situaci.

 

Výstrahy ČHMÚ

Přehled posledních vydaných výstrah ČHMÚ pro Olomouc a Olomoucký kraj:

Meteorologové varují před bouřkami a silným deštěm

05.06.2019

Český hydrometeorologický ústav dnes vydal výstražnou informaci o nebezpečí vzniku silných bouřek, které mohou být doprovázeny přívalovými srážkami s úhrny okolo 40 mm, ojediněle také kroupami. Platnost výstrahy začíná ve čtvrtečních odpoledních hodinách a trvá do pátečního rána.

Vydatný déšť rozkolísal hladiny potoků a řek

28.05.2019

Deštivé počasí se projevuje na stavu vodních toků na Olomoucku. Hladiny potoků a řek ve sledovaném regionu jsou převážně mírně rozkolísané. V Bohuňovicích na Trusovce dosáhly hodnoty prvního stupně povodňové aktivity. Odbor ochrany situaci na hlavních tocích nad Olomoucí pečlivě monitoruje.

Meteorologové varují: vydatný déšť může zvedat hladiny řek

22.05.2019

Podle aktuálních informací, které vydal Český hydrometeorologický ústav k situaci na území Olomouckého kraje, hrozí od 22. května 8 hodin do 23. května 8 hodin velmi vydatný déšť s úhrny místy až 70 mm/24h, na návětřích hor ojediněle kolem 100 mm/24h. Následkem toho se mimo jiné mohou zvedat hladiny řek.

 

Doprava

Otevřít mapu v novém okně. V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz
a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

© Statutární město Olomouc