Úvod

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Varovný a výstražný systém přinese Olomouci bezpečnost i lepší informování obyvatel

04.07.2019

V Olomouci, konkrétně na Nových Sadech, začala realizace největší proměny městského informačního a výstražného systému. Po jeho dokončení za přibližně tři roky bude mít město velmi účinný, moderní a jednotný varovný a výstražný systém, pokrývající celou plochu města. Půjde o nejmodernější řešení v rámci České republiky.

Přes Olomouc se přehnaly bouřky, které přinesly škody i výrazné ochlazení

02.07.2019

Dosud tropické počasí bylo v pondělí 1. července odpoledne rázně ukončila bouře a za ní následující studená fronta. V odpoledních hodinách výrazná linie bouřek přešla Olomoucký kraj a způsobila v Olomouci a obcích ORP Olomouce nemalé škody.

Pozor na parkování pod stromy, varují odborníci

01.07.2019

Pondělní silná bouřka s přívalovým deštěm a krupobitím mohla ovlivnit i stav některých stromů na území města. Odbor ochrany proto varuje, aby řidiči pro jistotu raději neparkovali svá vozidla pod stromy.

 

Výstrahy ČHMÚ

Přehled posledních vydaných výstrah ČHMÚ pro Olomouc a Olomoucký kraj:

Meteorologové varují před bouřkami

07.08.2019

V průběhu dnešních odpoledních a večerních hodin očekáváme ojedinělý výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 40 mm, kroupami nad 2 cm a nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h). V kombinaci s vydatnějším deštěm může v celkovém úhrnu ojediněle spadnout 40 až 70 mm srážek. 

Vedra vystřídají silné bouřky

30.07.2019

Horko a vysoké teploty střídá bouřkové počasí s možností přívalových srážek s kroupami. Ojediněle silné bouřky, v nichž mohou nárazy větru dosáhnout kolem 70 km/h a napršet až 45 mm srážek, předpovídají meteorologové už v průběhu úterý 30. července zejména ve východní polovině území.

Meteorologové varují před bouřkami a silným deštěm

05.06.2019

Český hydrometeorologický ústav dnes vydal výstražnou informaci o nebezpečí vzniku silných bouřek, které mohou být doprovázeny přívalovými srážkami s úhrny okolo 40 mm, ojediněle také kroupami. Platnost výstrahy začíná ve čtvrtečních odpoledních hodinách a trvá do pátečního rána.

 

Doprava

Otevřít mapu v novém okně. V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz
a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

© Statutární město Olomouc