Úvod

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuality

Olomouc věnuje dobrovolným hasičům z Charvát hasičský vůz

13.02.2020

Speciálně upravené hasičské vozidlo věnuje město Olomouc sboru dobrovolných hasičů v Charvátech, kteří projevili o tento starší automobil zájem. Vůz doposud sloužil dobrovolným hasičům v Olomouci - Holici.

Pro dobrovolné hasiče chce město zajistit co největší podporu

11.02.2020

Další pomoc sborům dobrovolných hasičů, které působí na území města, připravuje pro letošní rok radnice. Městská rada v pondělí 10. února schválila podání již připravených žádostí o dotace z Olomouckého kraje v celkové výši 857 100 Kč. Povinná finanční spoluúčast města je již zahrnuta v rozpočtu odboru ochrany na rok 2020.

Olomouc posílá respirátory do čínského Kunmingu

11.02.2020

Na pomoc v boji proti epidemii koronaviru posílá Olomouc respirátory do partnerského Kunmingu.. Rozhodnutí o poskytnutí věcného daru městu v čínské provincii Yunnan schválila včera Rada města Olomouce.

 

Výstrahy ČHMÚ

Přehled posledních vydaných výstrah ČHMÚ pro Olomouc a Olomoucký kraj:

Meteorologové varují: Od neděle nás znovu čeká silný vítr

09.02.2020

Vlivem silného jihozápadního, postupně západního proudění se očekává od nedělních večerních hodin výskyt silného větru místy s nárazy kolem 70 km/hod. Pro území obce s rozšířenou působností Olomouc byl v pátek vyhlášen nízký stupeň nebezpečí, v neděli už hydrometeorologové předpovídají vysoký stupeň nebezpečí. Pro oblast Jeseníků platí už od pátku vysoký stupeň nebezpečí. 

Vítr lámal stromy, magistrát nadále monitoruje hladiny řek

05.02.2020

Počasí posledních dní si vyžádalo zvýšenou pozornost odboru ochrany olomouckého magistrátu i městské policie a profesionálních i dobrovolných hasičů. Ti zaznamenali na třicet výjezdů k odstraňování následků silného větru. Odbor ochrany stále sleduje vývoj situace na vodních tocích. Hladina řeky Moravy v Olomouci dosáhla ve středu až na výšku 309 centimetrů, když ještě 1. února dny byla pouze na úrovni jednoho metru.

Magistrát sleduje situaci na hlavních vodních tocích nad Olomoucí

04.02.2020

Hydrometeorologické stanice v povodí Horní Moravy hlásí zvýšené průtoky. V Olomouci se očekává vzestup hladiny Moravy, neměl by ale dosáhnout ani úrovně 1. stupně povodňové aktivity. Na vodočtu Velká Bystřice na řece Bystřici bylo dnes ve 12 hodin dosaženo 1. stupně povodňové aktivity.

 

Doprava

Otevřít mapu v novém okně. V mapě se zobrazují dopravní informace pro Olomoucký kraj z portálu ŘSD ČR dopravniinfo.cz
a data oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství MMOl.

© statutární město Olomouc | prohlášení o přístupnosti a cookies | ochrana osobních údajů | webmaster