Aktuality >> Výstrahy ČHMÚ

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuální informace k vývoji počasí

12. března 2018 (po)

Nad naším územím bude dnes vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu, večer začne od západu přecházet studená fronta. V Olomouci lze očekávat vzestup hladiny Moravy do úrovně 1.SPA. Odbor ochrany Magistrátu města Olomouce vydal aktuální informace ke stávající hydrologické situaci na území ORP a města Olomouce.

Počasí dnes:

Oblačno, přechodně i polojasno. Zpočátku ojediněle, během dne místy přeháňky. K večeru od západu zataženo s deštěm. Nejvyšší teploty 12 až 15 °C, na horách 6 až 10 °C. Čerstvý jižní vítr 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 25 m/s.

Předpokládaný vývoj:

Vlivem oteplení bude v následujících dnech docházet k postupnému odtávání sněhu z vyšších poloh a uvolňování zbylého ledu na tocích. Hladiny vodních toků budou během dnešního dne rozkolísané s převážně vzestupnou tendencí. V průběhu zítřka očekáváme vlivem srážek a oteplení i nadále vzestupy hladin.

„Vzhledem k průběhu a předpokládanému vývoji meteorologických podmínek v ORP Olomouc je havarijní službou odboru ochrany magistrátu města Olomouce věnována zvýšená pozornost vývoji hydrometeorologické situace. Z tohoto důvodu monitorujeme stav na hlavních tocích nad Olomoucí,“ uvedl vedoucí odboru ochrany magistrátu Jan Langr.

Další bližší informace naleznete na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz.

12. března 2018 (po)
© Statutární město Olomouc