Aktuality >> Výstrahy ČHMÚ

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Meteorologové vydali výstrahu před vytrvalým sněžením

8. ledna 2019 (út)

Novou výstrahu vydal v úterý 8. ledna odpoledne Český hydrometeorologický ústav také pro Olomoucký kraj. Očekává se vytrvalé sněžení, které může zkomplikovat nejen dopravu, ale i další aspekty všedního života. Výstraha platí do středy 9. ledna.

Večer i během noci se mohou na silnicích tvořit sněhové jazyky. Očekávají se komplikace v silniční dopravě, ale i při chůzi, v energetice, zásobování a podobně. V případě mokrého sněhu hrozí škody na stromech a lesním porostu. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Řidiči nesmí zapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i na sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

Počasí u nás ovlivňuje tlakové níže, postupující přes Dánsko do střední Evropy a s ní i studený vzduch od severozápadu až severu. V něm se budou tvořit četné sněhové přeháňky, na horách až do čtvrtečního rána i trvalejší sněžení, zejména na severozápadě a severu. V důsledku kombinace čerstvého větru a sněhu se budou od vyšších poloh tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

8. ledna 2019 (út)
© Statutární město Olomouc