Aktuality >> Výstrahy ČHMÚ

Tísňové linky

  • Tísňová linka: 112
  • Hasiči: 150
  • Záchranná služba: 155
  • Městská policie: 156
  • Policie: 158

Odbor ochrany MMOl
Telefon: 588 488 521
odb.ochrany@olomouc.eu

Počasí

Aktuální informace ke stávající hydrologické situaci 21. 2. 2017

21. února 2017 (út)

Od pondělního večera přechází přes naše území frontální systém, který přináší déšť, jen v nejvyšších horských polohách může zpočátku i sněžit. Nejvyšší teploty budou většinou kolem 7 °C“. Od úterý bude počasí zamračené, deštivé, teplé a větrné.

Srážky se budou až do pátku objevovat každý den na většině území, na horách může přechodně sněžit. „Nejnižší noční teploty budou nejčastěji kolem 4 °C, nejvyšší denní v úterý kolem 8 °C a v dalších dnech bude ještě o jeden nebo dva stupně tepleji.

V závěru týdne bude chladněji a srážek ubude. Sníh se může přechodně objevit i v nížinách. Noční teploty budou o víkendu už většinou slabě pod nulou a nejvyšší denní kolem +4 °C.

Předpokládaný vývoj

Vzhledem k poměrně krátkodobému oteplování, které budou provázet dešťové srážky a silný vítr počítáme s možností nových vzestupů průtoků v povodí Horní Moravy v Jeseníkách. Na jednotlivých měrných profilech mohou být dosaženy hodnoty do 1. stupně povodňové aktivity (SPA). Vzestupy budou časově omezeny na horních tocích, vzhledem k ochlazování předpokládáme pokles během pátečního večera a noci.

 

V Olomouci očekáváme vzestup hladiny Moravy do úrovně 1.SPA.

Zvýšené nebezpečí hrozí taktéž v níže položených oblastech i mimo hlavní toky, kde může docházet z důvodu tání sněhové pokrývky na zamrzlém podkladu k lokálním zaplavením.

Vzhledem k průběhu a předpokládanému vývoji meteorologických podmínek v ORP Olomouc je havarijní službou odboru ochrany magistrátu města Olomouce věnována zvýšená pozornost předpokládanému vývoji hydrometeorologické situace. Pracovníci odboru ochrany MMOl monitorují situaci na hlavních tocích nad Olomoucí.

Další bližší informace naleznete na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz.

Další důležité odkazy:

Fotografie

21. února 2017 (út)
© Statutární město Olomouc